Úvodní strana


Fulltext


 

Členské fórum A.T.I.C. ČR s vůní medu a perníku

Ve dnech 20.-21.října 2005 se v sídle Asociace turistických informačních center České republiky v Perníkové chaloupce u Pardubic uskutečnilo podzimní členské fórum této organizace, které je nejvyšším orgánem profesního sdružení (cechu) turistických informačních kanceláří.

Od 11 hodin zasedla ke svému jednání v zasedací místnosti sekretariátu Rada A.T.I.C. ČR, která zevrubně prodiskutovala veškeré provozní záležitosti Asociace a věnovala se i programu oficiální části členského fóra.

Z jednání Rady A.T.I.C. ČR
Z jednání Rady A.T.I.C. ČR

Mezitím již přijížděli zástupci turistických informačních center z různých koutů České republiky. Byli přivítáni stylově nikoliv chlebem se solí, ale perníkem a medem. Pak mohli využít kočáru s koňským zpřežením k obhlídce okolí či k dopravě na oběd a ubytování. Čas zbyl pouze na stručné seznámení se s Vyhlídkou na Smolíčkova jelena, Saní pro Mrazíka, 13.komnaty - klenotnice a Turistického informačního centra Děda Vševěda v Perníkové chaloupce. Zde v Rytířském sále také proběhla prezence účastníků s nezbytnými formalitami.

Část účastníků před Perníkovou chaloupkou
Část účastníků před Perníkovou chaloupkou

Oficiální část jednání členského fóra se uskutečnila v bílé budově u Perníkové chaloupky. Plénum členů zvolilo všechny komise a pak již prezident Miroslav Foltýn přednesl Zprávu o činnosti A.T.I.C. ČR za rok 2005 a představil metodickou příručku Abeceda turistického informačního centra. Následovaly zpráva o stavu členské základny a průběžná zpráva o hospodaření Asociace, které přednesl ředitel sekretariátu Luděk Šorm. Členské fórum odsouhlasilo návrh rozpočtu A.T.I.C. ČR na rok 2006, který přednesl Jan Matouš. Vzhledem k rezignacím v Radě tohoto profesního cechu se o přestávce uskutečnili doplňující volby za kraj Vysočina (Jaroslava Michalcová z IC Nové Město na Moravě) a za Karlovarský kraj (Martin Mahdal z IC Mariánské Lázně).

Po přestávce se rozvinula živá diskuse, v níž dominoval zájem o školení zaměstnanců TIC a vzájemná výměna zkušeností s financováním TIC krajskými úřady. Hovořilo se o nové podobě zpravodaje na internetu, o probíhající certifikaci dle západoevropských norem kvality ISO,... Rozdílné názory jsme slyšeli na současnou úroveň prestiže Asociace turistických informačních center (O.Kuchař hovořil o ústupu z pozic..., oponoval M.Foltýn), opět bylo otevřeno téma společného infosystému. Po vystoupení hostů bylo schváleno usnesení.

Ze Světa skřítků a strašidel v Perníkové chaloupce
Ze Světa skřítků a strašidel v Perníkové chaloupce

Doprovodný program členského fóra zahájil Luděk Šorm, který nejprve pohovořil o záměrech a současném stavu přípravy turistického produktu "Perníkové hejtmanství", a potom přítomné pozval k návštěvě "Světa skřítků a strašidel", "Vězení pro zloděje perníku" a "Muzea perníku a pohádek" v Perníkové chaloupce. Účastníci absolvovali nejenom výklad o historii pardubického perníku, ale také diskutovali o podstatě pohádky O perníkové chaloupce, prošli pohádkovým lesem až do "Perníkářské dílny Ježibaby". Odměnou za zaklepání na dveře provozovny, pozdravení a poprošení jim byl výborný medový perníček z rukou samotné Ježibaby. Nejodvážnější mohli nahlédnout i do připravovaného Pekla, Nebe i Ráje, kde v příštím roce Jeníčkové a Mařenky budou moci obdivovat strom Perníkovník.

Jan Honza Lušovský
Jan Honza Lušovský

Večerní program odstartovala muzika folklorního souboru Baldrián, kterou stylově vystřídal humorista Jan Honza Lušovský (krásné jméno!) se svými pohádkovými obrázky a kapela Bravo, Marie! Hrála střídavě s Baldriánem ( a také společně) k tanci i poslechu a příjemné zábavě, v níž nechyběla ani tradiční tombola s opravdickou Perníkovou chaloupkou (nejčastěji byla propagována Olomouc, nejvíce předmětů se zřejmě přestěhovalo do Plzně). Ačkoliv jídla a pití bylo dostatek, nad ránem přišel k chuti i špekáček upečený na "Ohništi pro 12 měsíčků".

U Ohniště pro 12 měsíčků

Dopoledne bylo věnováno speciální prohlídce státního hradu Kunětická hora, který je národní kulturní památkou, avšak od října do dubna je veřejnosti uzavřen. Na hrad navazuje obora a jízdárna pod Kunětickou horou. Spolu s Perníkovou chaloupkou tvoří atraktivní základ stále rostoucího turistického produktu "Perníkové hejtmanství".

Členské fórum Asociace turistických informačních center ČR se nepochybně (také díky dobrému počasí) vydařilo. Bylo jiné než všechny předešlé. Účastníci nechali doma společenské oděvy a přijeli jako sportovci či turisté, program byl neformální a veselý a přinesl praktické návody pro tvorbu turistických produktů a pro činnost informačních center. Všem, kteří se na jeho hladkém průběhu podíleli, patří naše poděkování.

Luděk Šorm

Diskusní fórum čtenářů

(prozatím 6 názorů)

Kdo nepřijel do Perníkové chaloupky, vskutku prohloupil. Nepotkal se s kolegy z ostatních íček, neviděl chaloupku a hlavně ten úžasný entuziasmus Luďka Šorma, s jakým vytváří turistický produkt, který je vskutku ojedinělý. Jako člen kabinetu Jihočeského pohádkového království musím říct, že v Perníkové chaloupce moje srdce zaplesalo!

Jolana Synková03.11.2005 v 12:33
Posílám pozdrav ze Strakonic nejen všem účastníkům "pohádkového setkání". I já bych chtěla velice poděkovat panu Luďkovi Šormovi za výbornou organizaci setkání a to navíc ve zkrácené době vzhledem k přesunu fóra z plánovaných Strakonic. Přeji mnoho optimismu a vytrvalosti při zvelebování pohádkového sídla a těším se kromě Perníkovníku také na skluzavku do Pekla.

Regina Kyselova02.11.2005 v 11:01
Zdravim vsechny ucastniky a hlavne organizatory clenskeho setkani A.T.I.C. v PERNIKOVE CHALOUPCE. :) Bylo to prima a rada bych se pripojila k predeslemu komentari - ta taska Olomouc je opravdu velice slusivym doplnkem. :) Mejte se vsichni moc hezky a preju hodne zdaru a uspechu v Pernikove chaloupce.

Petra Fedele26.10.2005 v 10:25
Milý presidente, děkujeme za skvělou propagaci Olomouce. pozn. ta taška Olomouc Vám fakt moc sluší :o)

Milý Luďku, moc ti děkujeme za úžasnou přípravu členského fora A.T.I.C..Bylo to perfektní, moc se nám u tebe líbilo.Doufám, že ikdyž nebudeš vykonávat funkci sekretariátu, zachováš nám všem v Ičkách svoji přízeň. Ať se ti moc daří v Perníkové chaloupce, až budeš mít otevřené Peklo, dej vědět a my přijedeme.

M.Foltýn25.10.2005 v 17:57
Dobrý den,zdravím všechny členy i čekatele ATIC ČR.Ještě jednou chci poděkovat Luďkovi Šormovi za bezvadnou přípravu členského fóra a za jeho dlouholetou práci pro naší organizaci.Jako sekretariát nastavil vysokou laťku a hledání náhrady nebude tak jednoduché.Doufejme, že pracovní a přátelské klima proběhlého setkání se přenese i do naší další spolupráce.Všem přeji mnoho štěstí.

DALŠÍ INFORMACE: Perníková chaloupka

Z KALENDÁŘE AKCÍ:


 
Zveřejněno 21.10.2005 v 18:00 hodin
Copyright 1998-2019 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
foto

aktuality z kraje

XIX. reprezentační ples Svaku obcí Loučná
Srdečně vás zveme na ples Svazku obcí Loučná 22. února 2019. [celý text] [MAS Region Kunětické hory, zveřejněno 23.01.2019]

PF 2019 od spolkové samosprávy
Na Silvestra ulehla Ježibaba v Perníkové chaloupce pod Kunětickou horou u Pardubic k zimnímu spánku, který potrvá až do první soboty v březnu. [celý text] [Perníková chaloupka, zveřejněno 31.12.2018]

Silvestrovské Ukládání Ježibaby k zimnímu spánk ...
Perníková chaloupka pod Kunětickou horou u Pardubic se připravuje na závěr jubilejní 15. sezóny. [celý text] [Perníková chaloupka, zveřejněno 22.12.2018]

MAS RKH: Vyhlášení Výzev MAS č. 6 - 10 z IROP
Dne 21. 12. 2018 byly vyhlášeny Výzvy MAS č. 6 až 10 z Integrovaného regionálního operačního programu. Tyto výzvy jsou vyhlášeny na základě Strategie komunitně vedeného místního rozvoje pro programové období 2014-2020 MAS Region Kunětické hory. Příje ... [celý text] [MAS Region Kunětické hory, zveřejněno 21.12.2018]

Mariášový turnaj v Kostěnicích
...ve stylu zabijačkových hodů [celý text] [MAS Region Kunětické hory, zveřejněno 21.12.2018]

Vánoční turnaj v mariáši
Přijměte naše pozvání na turnaj v Mariaši, který se opět po roce bude konat v Časech. [celý text] [MAS Region Kunětické hory, zveřejněno 13.12.2018]

VYSAĎME STROMY V KRAJINĚ
V současné době máte jedinečnou možnost vysadit stromy a podpořit obnovu krajiny našeho regionu! [celý text] [MAS Železnohorský region, zveřejněno 12.12.2018]

Pracovní nabídka MAS ŽR
MAS ŽR hledá do svého týmu kolegu na pozici Administrativního pracovníka pro Šablony I a II.- Pokud máte zájem ozvěte se na Pisar@seznam.cz [celý text] [MAS Železnohorský region, zveřejněno 11.12.2018]

MAS RKH: 2. změna vyhlášené výzvy č. 6 OPZ
Ke dni 10.12.2018 byly provedeny změny u 6.výzva MAS Region Kunětické hory-OPZ-Zaměstnanost-II z Operačního programu Zaměstnanost. Tato výzva je vyhlášena na základě Strategie komunitně vedeného místního rozvoje pro programové období 2014-2020 MAS Re ... [celý text] [MAS Region Kunětické hory, zveřejněno 10.12.2018]

Prosinec v Železných horách
prosinci slunce občas prosvitne mezi mraky. I takto mohl vzniknout název tohoto měsíce. Zůstaneme u světla a v pozvánce měsíce prosince se chceme zmínit o jednom novodobějším předvánočním zvyku, Betlémském světle. Na další výlety a akce se nechte ins ... [celý text] [MAS Železnohorský region, zveřejněno 28.11.2018]