"Dopoledne plné vody" dne 31.10.2009

Již podruhé v tomto roce jsme se za přispění Společnosti pro podporu lidí s mentálním postižením Trutnov pokusili nabídnout našim členům, nečlenům i jejich přátelům možnost strávit společný čas při vodních radovánkách - poslední říjnovou neděli tohoto roku jsme v královéhradeckém aquaparku uspořádali sportovně relaxační událost pod názvem "Dopoledne plné vody".
Akce byla nabízena okruhu spolupracujících organizací z našeho kraje i jednotlivcům z rodin; největší část volných míst nakonec využili obyvatelé Oranžového domu z Trutnova. Ti se již pěknou řádku dnů před samotným zorganizováním výpravy do Hradce zajímali o možnost zajištění míst v podzimním termínu. Řada z nich se účastnila prvního jarního výletu do aquaparku a tak si další cestu nechtěli nechat ujít. Nakonec se z Oranžového domu přihlásilo hned devět klientů. Další zájemkyně nás kontaktovala z královéhradeckého Domu chráněného bydlení DaMPi.
Zbytek celé sestavy tvořilo společně se mnou pět další přátel a kamarádů, kteří se velice ochotně podíleli na hladkém průběhu celé akce. Naše společnost SPMP Trutnov krom zorganizování celé akce a zajištění doprovodu nabídla všem účastníkům cestu do aquaparku i vstup do bazénu zdarma.
V sobotu před devátou hodinou jsme s účastníky z Oranžového domu vyrazili z trutnovského vlakového nádraží na vysněnou cestu za vodou. Všichni byli příjemně naladěni, cesta zběsile rychle utíkala. Po výstupu z vlaku jsme se k aquaparku přiblížili trolejbusem hromadné dopravy. Ve foajé bazénu nás doplnila účastnice z DaMPi se svým doprovodem, a tak jsme byli konečně v kompletní sestavě.
Společnost pro podporu lidí s mentálním postižením v ČR,o.s.
Přesně v deset třicet začala naše anabáze v šatnách. Z minula je to jedna z nejveselejších vzpomínek na hradecký aquapark. Jelikož jsme již nebyli včerejší a z jarních zážitků jsme se poučili, nedělaly nám čipové skříňky ani orientace v celém systému odemykání žádný větší problém. Po převlečení proběhlo přerozdělení všech účastníků akce - jeden doprovod nabízel svou pomoc pro dva vody chtivé účastníky.
Nu a pak to začalo - dychtiví jsme se (organizovaně) rozutekli po celém areálu aquaparku s myšlenkou užít si všeho dosytnosti. Nabízelo se toho jako vždy mnoho - rekreační bazén o rozměrech 30 x 12,5m s umělým vlnobitím, chrliče vody a podvodní sopky, 82m dlouhý tobogán se světelnými efekty, dětský bazén s umělou říčkou, kruhový bazén s perličkovými lůžky, podkovovitý bazén s podvodními masážemi, 37°C teplý vířivý bazén, možnost přejít do 50 metrového plaveckého bazénu.
Tak jako minule největší úspěch slavil tobogán a mechanické vlnobití. Ti odvážnější letos poprvé ochutnali možnosti skoku z můstku do čtyřmetrové hloubky. Zkrátka každý si užíval podle své libosti. Po dvou hodinách plavání, koupání, šplouchání, houpání, ježdění, skákání a vodního masírování jsme opouštěli hradecký bazén řádně rozmáčení a vysportovaní - a myslím také, že z toho všeho šťastní.
Společnost pro podporu lidí s mentálním postižením v ČR,o.s.
Dál už nás čekala jen převlékačka v šatnách, svačina ve foajé a slavnostní zakončení celého plaveckého dopoledne s vyhlášením všech úspěšných plavců, skoroplavců i neplavců. Pak se naše cesty zase rozešly. Na obyvatele Oranžového domu čekala zpáteční cesta vlakem do Trutnova; ta se nesla na uvolněné, unavené (až ospalé), ale hlavně úsměvné vlně.
Společnost pro podporu lidí s mentálním postižením v ČR,o.s.
Dojeli jsme celí, zdraví, příjemně unavení a bohatší o nové zážitky (Honza Pilař také bohatší o jedny děravé plavky). Nu a to je z naší říjnové cesty za vodou vše.

Za všechny pořádající (Blanku, Šárku, Mirku, Gábinu Š., Janku a SPMP Trutnov) Viktor

P. S.: Myslím, že na jaře roku 2010 bude zase jedno víkendové dopoledne v hradeckém aquaparku pořádně živo. Těšte se.